اخبار
پیش‎بینی عملکرد مثبت بعضی از خودروسازان تا پایان سال در بازار سرمایه
توضیحات: 
متن: 
پیشبینی عملکرد مثبت بعضی از خودروسازان تا پایان سال در بازار سرمایه
در بین شرکتهای خودرویی حاضر در بورس، زامیاد این روزها از حال‌وروز بسیار خوشی برخوردار بوده وآمارهای منتشرشده از این شرکت موید این موضوع است که میتوان به آینده این شرکت تجاریساز بسیار امید بست.
به گزارش«اخبار خودرو»، ازسوی‌دیگر، باتوجه به اقداماتی که در کمتر از یک‌سال اخیر با روی کار آمدن مدیریت جدید زامیاد انجام شده است، کارشناسان بازار سرمایه وضعیت این زیرمجموعه سایپا را از نظر تحلیل بنیادی مثبت ارزیابی میکنند و این موضوع میتواند نویدبخش سهامداران این شرکت بورسی باشد. حال باید منتظر ماند تا گزارش 9ماهه زامیاد منتشر شود تا بتوان در مورد این زیرمجموعه سایپا بهطور دقیق اظهارنظر کرد.
منفیبازی در گروه خودرویی
بررسی هفته ای گه در صنعت خودرو گذشت، نشان از افت و خیز آن داشته است. به طوری که در 16دی ماه گروه خودرویی عملکرد مثبتی در بازار سرمایه از خود برجای نگذاشت، بهطوریکه نمادهای سایپا، زامیاد، سایپاآذین، پارسخودرو، گسترش سرمایهگذاری ایرانخودرو، سرمایهگذاری رنا، گروه بهمن و الکتریکخودرو شرق منفی خوردند و درمقابل نیز نمادهای ایرانخودرو، مهرکام‌پارس، تولیدمحورخودرو، مهندسی نصیرماشین و چرخشگر مثبت شدند. همچنین روز گذشته طی 31هزار و 520 نوبت معاملاتی، 375میلیون‌و57هزار سهم  به ارزش 68میلیاردو 503میلیون‌تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش‌کل این صنعت بورسی تا پایان معاملات روز گذشته بالغ‌بر 18هزارو573 میلیاردتومان شد.
عملکرد رو به رشد نماد ایرانخودرو
نکته مهم این هفته گروه خودرویی عملکرد رو به رشد ایرانخودرو است، بهطوریکه این نماد خودرویی بعد از آن که در چند وقت گذشته از محدوده 200‌ به 360 تومان رشد کرد و بعد از آن یک اصلاح خورد اما در معاملات روز گذشته این نماد در قیمت پایانی 389‌تومان به کار خود پایان داد و به‌باور کارشناسان اگر این نماد در محدوده 280 تا 290‌تومان تثبیت شود، میتوان انتظار داشت به مرور زمان تا حوالی 385 تا 400‌تومان برای سهم افزایش یابد و مهمترین سطحهای مقاومتی برای رسیدن به این قیمتها بهترتیب 320 و 365 تومان خواهد بود. روز گذشته شاخص‌کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۶۸واحد رشد کرد و به رقم ۱۶۱هزارو۲۷۵‌واحدی رسید. درعین‌حال، شاخص‌کل هم‌وزن نیز با ۱۸‌واحد رشد تراز ۲۷هزارو۹۲۴واحدی را تجربه کرد. همچنین ارزش معاملات بورس تهران دیروز به رقم ۵۷۳‌میلیاردتومان رسید که این رقم ناشی‌از دست‌به‌دست شدن ۲.۴میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

شنبه 22 دي 1397
منبع: دنیای خودرو
تعداد بازدید:274